ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Atpakaļ uz jaunumiem

„Recipe plus” pirmo vakcīnu apjomu piegādājusi visiem plānotajiem galamērķiem

Veicot vairāk nekā 800 kilometru autoceļu maršruta kopgarumu, realizēta pirmo vakcīnu pārvešana no Valsts asinsdonoru centra uz visiem 10 plānotajiem galamērķiem Latvijā.

Image

Veicot vairāk nekā 800 kilometru autoceļu maršruta kopgarumu, realizēta pirmo vakcīnu pārvešana no Valsts asinsdonoru centra uz visiem 10 plānotajiem galamērķiem Latvijā. Šodien atbilstoši paredzētajai pārvešanas kārtībai zāļu lieltirgotavas „Recipe plus” loģistikas darbinieki nogādāja vakcīnas deviņiem galamērķiem,  Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā vakcīnas tika nogādātas jau 26. decembrī. 

Pirmās zāļu lieltirgotavas „Recipe plus” automašīnas uz tālākajiem galamērķiem ar  farmācijas uzņēmumu „Pfizer” un „BioNTech” izstrādātajām vakcīnām pret Covid-19, kā arī vakcinēšanai nepieciešamajiem palīgmateriāliem (šļircēm un dezinfekcijas šķīdumu) vakcinēšanai devās jau šorīt pēc plkst. 4 no rīta, lai nogādātu vakcīnas  Liepājas, Ziemeļkurzemes, Jēkabpils, Rēzeknes, Daugavpils, Vidzemes reģionālajās slimnīcās, kā arī Jelgavas pilsētas slimnīcā. Šīsdienas tuvākie maršruti – Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca. Vakcīnu piegāde realizēta atbilstoši plānotajam, un lieltirgotavas darbinieki ir gatavojas nākamajam vakcīnu piegādes posmam. 

Dins Šmits, veselības uzņēmumu grupas „Repharm” padomes loceklis: „Šie 800 kilometri ir tikai pats ceļa sākums. Šodien sapratām, ka esam šim ceļam sagatavojušies un, ja vajadzēs, lai tiktu galā ar veselības krīzi, varēsim ar vakcīnām mērot pa Latviju ceļa garumu, kas varētu apjozt pat Zemeslodi.  Pārliecinājāmies praksē, ka mūsu ilgi krātā loģistikas pieredze, atbilstošais aprīkojums un darbinieki ir mobilizējami, lai varētu šo tik nozīmīgo darbu izdarīt godam. Rēķināmies, ka šie ir tikai pirmie soļi, būs dažādi pārbaudījumi un būs nepieciešams vēl daudz enerģijas un resursu. Uzsākām ar labu pārliecību, ka ar katru nobraukto kilometru palīdzam kādam izvairīties no smagas saslimšanas un varam palīdzēt Latvijai pietuvoties iespējai atgriezties normālā dzīves ritmā.” 

Pārvešanas laikā stingri ievērots darbības protokols, hronometrējot un precīzi ievērojot komplektācijai un pārkraušanai atvēlēto laiku. Komplektējot vakcīnas konkrētam vakcinācijas kabinetam, tas jāpaveic 3 minūtēs – laikā, cik vakcīna drīkst atrasties ārpus ledusskapja. „Recipe plus” piegādās šo vakcīnu desmit Latvijas slimnīcu vakcinācijas kabinetiem, kur to + 2 līdz + 8 grādos var uzglabāt līdz piecām dienām, skaitot no brīža kopš vakcīnas izņemšanas no saldētavas. Vakcīnu sadale Latvijas ārstniecības iestādēm notiek ciešā iesaistīto valsts institūciju sadarbībā. Vakcīnu pārvešana konkursa rezultātā ir uzticēta zāļu lieltirgotavai „Recipe plus”.

 „Recipe plus” nodrošina nepārtrauktu Latvijas medicīnas iestāžu un iedzīvotāju apgādi ar zālēm un citiem aptiekas produktiem. „Recipe Plus” krājumos ir vairāk nekā 12000 aptiekas produktu vienību, un lieltirgotavas darbinieki ik dienas realizē līdz pat 3000 piegāžu. 

Papildu informācija: Līga Ribkinska, AS Repharm, komunikācijas direktore, T. +371 22302996, liga.ribkinska@repharm.lv